Na eieren en vlees nu ook Kipsterbrood

PRODUCT | Duurzaamheid, circulariteit, transparantie en dierenwelzijn. Allemaal omschrijvingen die bij Kipster passen. Onlangs openden Kipster en Lidl de derde Kipsterstal en kondigden verdere uitbreiding aan. En daar blijft het niet bij. Want naast eieren en hanenvlees is er nu ook Kipsterbrood.
In 2017 startte de bouw van de eerste Kipster boerderij in Oirlo. Een paar jaar later volgde de stal in Beuningen en nu in 2024 is de derde boerderij een feit. In Barneveld openden Lidl en Kipster op 18 juli officieel de derde stal. Tijdens een stakeholdersbijeenkomst op dezelfde dag maakten Lidl en Kipster bekend het aantal stallen verder te willen uitbreiden en introduceerden een nieuw product: Kipster Kringloop Brood.
Derde stal
In Barneveld bouwde de familie Beek hun boerderij om tot een Kipsterstal. Dit betekent onder andere dat de kippen voortaan circulair voer, afkomstig van reststromen van het land en de voedingsmiddelenindustrie krijgen. De haantjes worden niet direct gedood maar gebruikt voor hanenvlees. Daarnaast wordt de CO2-uitstoot gecompenseerd en komen er 24/7 camera’s zodat het publiek live een kijkje in de stal kan nemen. De familie Beek verpakt de eieren op de boerderij en levert deze rechtstreeks aan de Lidl. En tot slot heeft de boerderij naast het 3 sterren Beter Leven van de Dierenbescherming nu ook het keurmerk ‘On the way to PlanetProof’.
Meer Kipsterboerderijen
Als het Lidl en Kipster ligt, blijft het niet bij deze drie boerderijen. Ze willen doorgroeien naar tien. “Onze klanten willen eieren die duurzamer en diervriendelijker zijn”, zegt Quirine de Weerd, hoofd corporate affairs Lidl Nederland. “We kunnen de vraag nauwelijks bijbenen. Daarom breiden we uit met Kipster.” Ruud Zanders, mede-oprichter van Kipster vult aan: “We zijn enorm blij met dit nieuws en staan in de startblokken. De klus is pittig, omdat het in Nederland lastiger is om geschikte grond met de juiste vergunning te vinden dan water in de Sahara. Dat geldt ook voor dit soort toekomstbestendige duurzame initiatieven. Toch hebben we er het volste vertrouwen in dat boeren, banken en andere belanghebbenden samen met ons de broodnodige duurzaamheidssprong gaan maken.“
Kipster Kringloop Brood
Een nieuwe duurzame stap zetten Kipster en Lidl met de introductie van Kipster Kringloop Brood: “Met dit volkorenbrood, gemaakt van Groningse tarwe, sluiten we de kringloop.“ Op de Groningse akkers rijden ze Kipster-mest uit. Van de oogst maakt de bakker brood. Reststromen, zoals onverkocht brood, gaan terug in het kippenvoer. De kippen zetten dit om in eieren, vlees en mest. De mest gaat naar de akkers, en zo beogen ze de kringloop optimaal te sluiten. Dit project realiseren Lidl en Kipster samen met Agrifirm (zaaigoed), Bakkerij Fuite, Nijsen Company (reststromen kippenvoer) en vier Groningse akkerbouwers.