
De inauguratie op 2 juni vormde het podium voor de lancering van het nieuwe boek ‘Meesterschap’, een speciale uitgave van Vereniging De Meesters. Bestuurslid Paul van Pelt, verantwoordelijk voor de eindredactie en communicatie, kondigde de lancering aan.
Persoonlijke verhalen en recepten van Meesters
In het rijk geïllustreerde boek zijn de verhalen, recepten en drijfveren van tien Meester Boulangers en Patissiers vastgelegd. Met 136 pagina’s vol persoonlijke portretten en vaktechnische inspiratie is het boek een ode aan het ambacht en een stimulans voor de volgende generatie vakmensen.
De eerste exemplaren van Meesterschap worden uitgereikt aan de aanwezige winnaars van de Nederlandse Jeugdkampioenschappen
(© Koos Groenewold)
De aanwezige jeugdkampioenen van de jeugdvakwedstrijden kregen alvast een exemplaar uitgereikt. Vereniging de Meesters wil met Meesterschap laten zien dat een Meestertitel niet onmogelijk is. De lat ligt uiteraard hoog, maar met hulp en inspiratie is de sky the limit.
De Meesters nemen je mee in de uitdagingen die zij tegenkwamen op hun weg naar de top. Ook delen ze hun recepten, zoals voor ‘Meesterlijk desembrood’ van Meester Boulanger en Patissier Robèrt van Beckhoven of de ‘Appelpizza’ van Meester Patissier Rudolph van Veen.
Fysieke uitgave nu te bestellen
Dit is een fysieke uitgave. Wilt u er een bestellen? Meesterschap is nu te bestellen via Tijdvoortijdschriften.nl.
Meesterschap | €17,50 | ISBN 978-9-49114-141-6
Ook zijn de verhalen digitaal te lezen. De drie nieuwe Meesters en toekomstige Meesters ook met hun verhaal en recepten in worden opgenomen.